BADANIE:

Clostridia redukujące siarczyny

Clostridia redukujące siarczyny

Cena: 54,99 zł

Przewidywany czas realizacji zamówienia:

Data dostawy pojemników do Klienta
(Możesz zaznaczyć kiedy chcesz otrzymać zestaw do poboru)

Data odbioru próbek od Klienta
(Odbieramy próbki od poniedziałku do czwartku)

Wynik

Zaznacz jeżeli potrzebujesz pomocy Próbobiorcy. Standardowy termin wizyty to 7 dni. Możesz podać inny sugerowany, późniejszy termin wizyty. Ostateczny termin zostanie uzgodniony telefonicznie.
Kontynuuj zakupy

Opis badania

Beztlenowe bakterie Clostridium Perfringers stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Ich obecność w wodzie pitnej generuje ryzyko zachorowania na zgorzel gazową atakująca przede wszystkim tkanki ubogo ukrwione. Stopniowo prowadzi ona do martwicy mięśni i pojawiania się ropiejących ran. W skrajnych przypadkach (szczególnie gdy choroba jest nieleczona) może prowadzić nawet do śmierci zakażonej osoby.

Bakterie z tej grupy bardzo licznie występują w naturalnym środowisku. Znajdują się one między innymi w osadzie dennym, w glebie i kompoście. Powszechnie występują również w odchodach wielu kręgowców, w tym człowieka, a nawet u niektórych owadów. Z tego powodu należy regularnie wykonywać badania mikrobiologiczne wody pitnej (szczególnie pochodzącej z prywatnych ujęć) pod kątem obecności bakterii. Clostridium Perfringers są mikroorganizmami wyjątkowo odpornymi na nieprzyjazne środowisko. Nie giną nawet w warunkach, w których nie przeżywają bakterie coli. Dodatkowo wykazują one dużą odporność na wiele metod dezynfekcji stosowanych przez człowieka.

Dzięki naszej ofercie można wykonać profesjonalne i pewne badanie mikrobiologiczne we własnym zakresie. Dostarczamy gotowe pojemniki do pobrania próbek wody, które następnie w ustalonym terminie odbiera kurier. Oferujemy także możliwość umówienia się na wizytę specjalisty. Przygotuje on próbki samodzielnie, a następnie przekaże je do naszego laboratorium. Skorzystanie z takiej usługi jest konieczne szczególnie wtedy, gdy analiza mikrobiologiczna jest wykonywana na zlecenie Sanepidu. Dostępne w sprzedaży zestawy są jednak wyjątkowo proste w obsłudze i nie wymagają specjalistycznych umiejętności.

Jest to bakteria beztlenowa. Jest wszechobecna w środowisku i może być odnaleziona jako normalny składnik kompostu, osadu dennego czy układu pokarmowego człowieka i innych kręgowców, ale również owadów czy gleby.Clostridium perfringens, która może wywoływać zatrucia pokarmowe, ale również zakażenia ran czy zakażenia szpitalne. Do zatrucia dochodzi w wyniku spożywania żywności, bądź wody skażonej sporami, które są niestety bardzo odporne na temperaturę i dezynfekcję. Według rozporządzenia Ministra Zdrowia bakterie te nie mogą być obecne w 100 ml badanej wody.

W przypadku analizy mikrobiologicznej badanie powinno rozpocząć się od 8h do 12h od chwili poboru. Wynik analizy z opcją poboru samodzielnego może być obarczony błędem, ponieważ paczka kurierska dostarczana jest wciągu 24h.

Zapraszamy do skorzystania z oferty. Gwarantujemy sprawność działania, przystępne ceny i rzetelne podejście do wszystkich czynności laboratoryjnych.

Badania wody wykonujemy m.in. w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Gliwice, Zabrze, Bytom, Rzeszów, Olsztyn, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Płock, Elbląg, Opole, Gorzów Wielkopolski, Wałbrzych, Zielona Góra, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Siedlce, Inowrocław, Mysłowice.

Realizacja zlecenia

Pomocne informacje

DANE KONTAKTOWE

Ul. Chochołowska 28/213 IIp.
43-346 Bielsko-Biała

Kom. 530 986 245
Tel. 33 818 84 65


biuro@analizawody.pl

Poniedziałek-Czwartek 9.00-17.00
Piątek 7.00-15.00
Bezpieczne płatności