BADANIE:

Legionella- 4 próbki

Legionella- 4 próbki

Cena: 849,99 zł

Przewidywany czas realizacji zamówienia:

Data dostawy pojemników do Klienta
(Możesz zaznaczyć kiedy chcesz otrzymać zestaw do poboru)

Data odbioru próbek od Klienta
(Odbieramy próbki od poniedziałku do czwartku)

Wynik

Zaznacz jeżeli potrzebujesz pomocy Próbobiorcy. Standardowy termin wizyty to 7 dni. Możesz podać inny sugerowany, późniejszy termin wizyty. Ostateczny termin zostanie uzgodniony telefonicznie.
Kontynuuj zakupy

Opis badania

Pakiet Legionella- 4 próbki obejmuje analizę czterech prób z różnych punktów poboru. Bakterie Legionella sp. odpowiadają za wtórne zanieczyszczenie instalacji ciepłej wody użytkowej. Dopuszczalną wartość pałeczek Legionella w instalacji CWU normuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Mowa w nim o następujących punktach, z których powinny być pobrane próbki:
  • punkt zlokalizowany na odcinku zasilającym całą instalację,
  • punkt znajdujący się w najdalszym odcinku instalacji wody ciepłej,
  • punkty, które można uznać za szczególne (oddziały z pacjentami, którzy ze względu na swój stan zdrowia należą do grupy o zwiększonym ryzyku zachorowalności na chorobę legionistów),
  • w celu ułatwienia analizy stanu sieci ciepłej wody, punkt znajdujący się na powrocie wody cyrkulacyjnej.
Uzyskane wyniki porównujemy w sprawozdaniu z badań do dopuszczalnych wartości parametrycznych w wodzie przeznaczonej do spożycia zgodnie z wymaganiami obowiązujących aktów prawnych.
Jeśli muszą wykonać Państwo badania Legionella- 4 próbki w celu przedstawienia wyników w PSSE i WSSE (Sanepid) zalecamy skorzystać z opcji poboru przez certyfikowanego próbobiorcę. Tylko takie pobory są akredytowane. Próbki wody pobrane samodzielnie mogą nie być zaakceptowane przez Sanepid.
Wynik badania Legionella z 4 próbek podajemy w jednostkach jtk/100ml. Jeśli mamy podać wynik w jednostkach jtk/1000ml, prosimy o poinformowanie nas o tym fakcie niezwłocznie po złożeniu zamówienia lub pozostawienie komentarza do zamówienia.
Podana cena jest to ostateczna kwota usługi Legionella- 4 próbki. Nie doliczamy dodatkowych opłat za pobór prób lub transport pojemników.
Badania wody wykonujemy m.in. w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Gliwice, Zabrze, Bytom, Rzeszów, Olsztyn, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Płock, Elbląg, Opole, Gorzów Wielkopolski, Wałbrzych, Zielona Góra, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Siedlce, Inowrocław, Mysłowice.

Realizacja zlecenia

Pomocne informacje

DANE KONTAKTOWE

Ul. Chochołowska 28/213 IIp.
43-346 Bielsko-Biała

Kom. 530 986 245
Tel. 33 818 84 65


biuro@analizawody.pl

Poniedziałek-Czwartek 9.00-17.00
Piątek 7.00-15.00
Bezpieczne płatności