BADANIE:

ID282: Badanie wody- MONITORING KONTROLNY PODSTAWOWY DO ODBIORU BUDYNKU /LOKALU.

WODA ZE STUDNI GŁĘBINOWEJ LUB KOPANEJ / SIECI WODOCIĄGOWEJ. MONITORING KONTROLNY PODSTAWOWY DO ODBIORU BUDYNKU.

Cena: 369,99 zł

Przewidywany czas realizacji zamówienia:

Data dostawy pojemników do Klienta
(Możesz zaznaczyć kiedy chcesz otrzymać zestaw do poboru)

Data odbioru próbek od Klienta
(Odbieramy próbki od poniedziałku do czwartku)

Wynik

Zaznacz jeżeli potrzebujesz pomocy Próbobiorcy. Standardowy termin wizyty to 7 dni. Możesz podać inny sugerowany, późniejszy termin wizyty. Ostateczny termin zostanie uzgodniony telefonicznie.
Kontynuuj zakupy

Opis badania

Przeprowadzamy badanie wody zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Oferujemy zestaw podstawowych testów, które mają na celu sprawdzenie takich parametrów cieczy jak:
● mętność,
● barwa,
● zapach,
● smak,
● przewodność elektrolityczna właściwa (PEW),
● pH,
● glin,
● żelazo,
● liczba bakterii grupy coli,
● liczba Escherichia coli,
● liczba mikroorganizmów w 22±2⁰C po 72h,
● enterokoki kałowe.
Umożliwiamy również samodzielny wybór parametrów, które zostaną sprawdzone podczas badania. Klient może skomponować pakiet i zmniejszyć lub zwiększyć jego cenę. To sposób na dobranie zakresu usług do wymagań prawnych oraz zaobserwowanych zmian parametrów wody.
Wykonujemy badania mikrobiologiczne i fizykochemiczne. Analizujemy wyniki zrealizowanych testów i wskazujemy, w jaki sposób można je poprawić. Przekazujemy klientowi listę rozwiązań, które pozwolą na zachowanie poszczególnych wartości w przedziale zgodnym z obowiązującymi przepisami.

Do kogo kierujemy pakiet badań wody do odbiorów?

Oferowany pakiet obejmuje wszystkie badania, które należy przeprowadzić w celu oddania budynku lub lokalu do użytkowania. Pobieramy od klienta próbki, które następnie trafiają do specjalistycznego laboratorium. W tym miejscu badamy wymienione parametry i porównujemy je z dopuszczalnymi wartościami. Do klienta trafia dokument, który zbiera informacje o uzyskanych wynikach.
Zalecamy prowadzenie badania wody już po wykonaniu studni, ale jeszcze przed wykonaniem instalacji doprowadzającej ciecz do budynku. Takie kontrole należy powtarzać co najmniej raz w roku, w celu zachowania odpowiedniej jakości wody z własnego ujęcia. Krok ten pozwala na utrzymanie bezpieczeństwa korzystania ze studni.
Dostępny produkt jest skierowany również do osób, które chcą skontrolować parametry wody w sytuacji pogorszenia jej smaku i zapachu. Takie zjawiska mogą świadczyć o obecności bakterii czy zmianach fizykochemicznych, związanych np. z nieodpowiednim przebiegiem procesu uzdatniania i dezynfekcji.

Kiedy otrzymasz gotową analizę?

W przypadku analizy mikrobiologicznej ogromne znaczenie ma czas, który mija od momentu pobrania próbki do wykonania analizy. Najwiarygodniejsze są badania wykonane w terminie od 8 do 12 godzin od chwili poboru. Nasza firma zajmuje się analizowaniem próbek dostarczonych w ciągu 24 godzin, dlatego wynik przeprowadzonych testów może być obarczony błędem. Przesyłamy dokumentację potwierdzającą wykonane badanie w ciągu kilku dni od momentu pobrania próbki.
Kupując pakiet badań, możesz samodzielnie wybrać datę otrzymania pojemników na próbki. Wysyłamy je kurierem prosto pod adres podany przy składaniu zamówienia. W określonym terminie firma kurierska odbiera pełne pojemniki i dostarcza je do naszego laboratorium. Dzięki temu nie musisz osobiście odwiedzać siedziby, by przekazać przygotowaną próbkę.

Warto wiedzieć

Jeśli w trakcie analizy pobranej próbki wykryjemy przekroczenie dopuszczalnych wartości substancji mikrobiologicznych, nie przeprowadzamy badania smaku. Nie wpływa to na zmianę ceny usługi.
Jeśli badanie wody ma być wykonane na potrzeby Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej lub Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, zalecamy skorzystanie z pomocy profesjonalnego próbobiorcę wyznaczonego przez instytucję. Samodzielnie przeprowadzony pobór nie będzie akredytowany przez laboratorium. W przypadku próbek pobranych przez klienta istnieje jedynie możliwość zrealizowania podstawowej analizy.
Dostępny produkt dotyczy badania wody ze studni głębinowej lub kopanej oraz sieci wodociągowej. Pakiet testów laboratoryjnych jest skierowany do osób prywatnych oraz przedsiębiorców i podmiotów zarządzającymi nieruchomościami. Współpracujemy również z zakładami wodociągowymi i instytucjami oświaty. Realizujemy badania wody zarówno w dużych miastach, jak i znacznie mniejszych miejscowościach. Próbki są wysyłane za pośrednictwem firm kurierskich.

Badania wody wykonujemy m.in. w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Gliwice, Zabrze, Bytom, Rzeszów, Olsztyn, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Płock, Elbląg, Opole, Gorzów Wielkopolski, Wałbrzych, Zielona Góra, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Siedlce, Inowrocław, Mysłowice.

Realizacja zlecenia

Pomocne informacje

DANE KONTAKTOWE

Ul. Chochołowska 28/213 IIp.
43-346 Bielsko-Biała

Kom. 530 986 245
Tel. 33 818 84 65


biuro@analizawody.pl

Poniedziałek-Czwartek 9.00-17.00
Piątek 7.00-15.00
Bezpieczne płatności