BADANIE:

Liczba Clostridium perfringens łącznie ze sporami

Liczba Clostridium perfringens łącznie ze sporami

Cena: 54,99 zł

Przewidywany czas realizacji zamówienia:

Data dostawy pojemników do Klienta
(Możesz zaznaczyć kiedy chcesz otrzymać zestaw do poboru)

Data odbioru próbek od Klienta
(Odbieramy próbki od poniedziałku do czwartku)

Wynik

Zaznacz jeżeli potrzebujesz pomocy Próbobiorcy. Standardowy termin wizyty to 7 dni. Możesz podać inny sugerowany, późniejszy termin wizyty. Ostateczny termin zostanie uzgodniony telefonicznie.
Kontynuuj zakupy

Opis badania

Jedną z groźniejszych bakterii, które mogą trafić do wody pitnej, jest z całą pewnością laseczka zgorzeli gazowej (clostridium perfringens). Zakażenie nią może doprowadzić do bardzo poważnej choroby – martwicy mięśni lub tkanek łącznych. W jej efekcie pojawiają się czarne, ropiejące rany, które w skrajnych przypadkach prowadzą nawet do śmierci (w wyniku toksemii lub wstrząsu). Mikroorganizmy te występują między innymi w kompoście oraz w odchodach wielu kręgowców i owadów. Czasem idealne środowisko do jej rozwoju tworzą osady denne.

Są częścią ludzkiej i zwierzęcej flory jelitowej. Produkują szereg toksyn (głównie enterotoksyn) i enzymów, są bardzo odporne na warunki środowiska oraz dezynfekcję. Działanie enterotoksyn powoduje zwiększenie śluzu w jelicie czczym i krętnicy, następuje utrata płynów i elektrolitów w postaci silnej biegunki.
Ich przetrwalniki wytrzymują ogrzewanie do 1,5 godziny w 100°C. Szczególnie niebezpieczne jest użycie skażonej wody do przygotowania potraw. Według aktualnego rozporządzenia bakterie te nie mogą być obecne w 100 ml badanej wody.

Regularnie wykonywana analiza mikrobiologiczna pod kątem obecności laseczek zgorzeli gazowej jest z tego powodu bardzo istotna. Dotyczy to przede wszystkim prywatnych, płytkich ujęć oraz wody wykorzystywanej w gastronomii i w przemyśle (przede wszystkim spożywczym, kosmetycznym i chemicznym). Możemy przeprowadzić kompleksowe badania mikrobiologiczne w naszym nowocześnie wyposażonym laboratorium. Ogromne doświadczenie i zatrudnianie najlepszych pracowników gwarantują rzetelność przeprowadzonych analiz.

Aby zlecić nam badanie, wystarczy dostarczyć pobraną samodzielnie próbkę. W ramach oferty proponujemy wysyłkę specjalnego naczynia pod wskazany adres. Kurier przywozi je, a następnie odbiera w wyznaczonym przez Państwa terminie. Płyn do analizy może pobrać również nasz pracownik. Jest to osoba akredytowana, mająca odpowiednie uprawnienia. Polecamy skorzystać z tej pomocy szczególnie wtedy, gdy badanie mikrobiologiczne będzie wykonywane na zlecenie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W przypadku analizy mikrobiologicznej badanie powinno rozpocząć się od 8h do 12h od chwili poboru. Wynik analizy z opcją poboru samodzielnego może być obarczony błędem, ponieważ paczka kurierska dostarczana jest wciągu 24h.

Zachęcamy do zlecania badań w naszym laboratorium. Dzięki nim można szybko i niski kosztem regularnie kontrolować stan zanieczyszczenia wody, mając absolutną pewność jej zdatności do picia. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Ministra Zdrowia, w próbce o pojemności 100 ml nie może znajdować się ani jedna bakteria laseczki zgorzeli gazowej. Analiza mikrobiologiczna zawsze wykonujemy zgodnie z procedurą określaną przez aktualne przepisy prawa, bazując dodatkowo na swoim wieloletnim doświadczeniu.

Badania wody wykonujemy m.in. w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Gliwice, Zabrze, Bytom, Rzeszów, Olsztyn, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Płock, Elbląg, Opole, Gorzów Wielkopolski, Wałbrzych, Zielona Góra, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Siedlce, Inowrocław, Mysłowice.

Realizacja zlecenia

Pomocne informacje

DANE KONTAKTOWE

Ul. Chochołowska 28/213 IIp.
43-346 Bielsko-Biała

Kom. 530 986 245
Tel. 33 818 84 65


biuro@analizawody.pl

Poniedziałek-Czwartek 9.00-17.00
Piątek 7.00-15.00
Bezpieczne płatności