BADANIE:

Legionella sp. – liczba

Legionella sp. – liczba

Cena: 219,99 zł

Przewidywany czas realizacji zamówienia:

Data dostawy pojemników do Klienta
(Możesz zaznaczyć kiedy chcesz otrzymać zestaw do poboru)

Data odbioru próbek od Klienta
(Odbieramy próbki od poniedziałku do czwartku)

Wynik

Zaznacz jeżeli potrzebujesz pomocy Próbobiorcy. Standardowy termin wizyty to 7 dni. Możesz podać inny sugerowany, późniejszy termin wizyty. Ostateczny termin zostanie uzgodniony telefonicznie.
Kontynuuj zakupy

Opis badania

Bakteria Legionella pneumophila to mikroorganizm występujący w naturalnym środowisku człowieka. Wyróżnia ją:
● szybkie tempo rozmnażania i tworzenia kolonii,
● doskonała zdolność do przetrwania, co powoduje problemy ze skutecznym pozbyciem się bakterii,
● wrażliwość na temperaturę powyżej 50 stopni Celsjusza,
● możliwość przenoszenia drogą kropelkową,
● umiejętność przenikania do organizmów jednokomórkowych.
Do zakażenia bakteriami Legionella pneumophilla może dojść np. w wyniku wdychania aerozolu powietrzno-wodnego lub powietrzno-pyłowego, w którym znajduje się ten mikroorganizm. W domowych warunkach bakterie przenikają do organizmu m.in. podczas brania prysznica lub korzystania z klimatyzacji.
Bakterie Legionella pneumophila są przenoszone w wodzie. Występują one przede wszystkim w naturalnych ujęciach oraz w glebie. Mogą przenikać do wody użytkowej wykorzystywanej w budynkach – zwłaszcza cieczy ciepłej. W wyniku zakażenia Legionella pneumophila może powodować zapalenie płuc o różnym stopniu nasilenia. Choroba ta jest znana jako legionelloza i może przebiegać w na wiele sposobów – od łagodnych objawów grypopodobnych po ciężkie zapalenie płuc.

Badanie liczby Legionelli

Oferujemy profesjonalne badanie liczby Legionelli w dostarczonych próbkach. Wykonujemy testy laboratoryjne i porównujemy uzyskane wyniki z obowiązującymi normami. Zgodnie z aktualnymi przepisami, liczba mikroorganizmów w 100 ml wody może wynosić nie więcej niż 100 sztuk. Przekroczenie tego wskaźnika informuje o braku możliwości korzystania z cieczy.
Badanie liczby Legionelli rozpoczyna się od dokładnego przefiltrowania próbki. Następnie bakterie są hodowane w specjalnych, odpowiednich dla nich warunkach. Na podstawie utworzonych kolonii możemy określić, ile mikroorganizmów znajduje się w cieczy. Porównujemy uzyskany wynik z obowiązującymi normami.
Oprócz badania liczby Legionelli możliwe jest również wykonanie innych testów. Aby skorzystać z tej opcji, należy dobrać dodatkowe pozycje w trakcie składania zamówienia. Umożliwiamy samodzielne skomponowanie pakietu badań, który pozwoli na ogólną ocenę parametrów wody. Zalecamy przeprowadzanie takich testów co najmniej raz w roku i w razie zauważenia zmian wyglądu, zapachu i smaku cieczy.

Jak dostarczyć nam próbki?

W trakcie składania zamówienia możesz wybrać termin, w którym dostarczymy Ci pojemniki. Następnie kurier odbierze gotowe próbki i przekaże je naszym specjalistom. Wykonujemy badania w profesjonalnym laboratorium, z wykorzystaniem odpowiedniej aparatury. Warto jednak pamiętać, że optymalny czas na przeprowadzenie testu to 8-12 godzin po pobraniu próbki. Wykonujemy badania dopiero po dostarczeniu nam przygotowanych przez klienta materiałów – w przeciągu 24 godzin od ich odbioru przez kuriera. Z tego powodu wyniki mogą być obarczone błędem.
Po zakończeniu badań przygotowujemy dokumentację, którą przekazujemy klientowi drogą elektroniczną. Wskazujemy liczbę mikroorganizmów w dostarczonej próbce i informujemy klienta o metodach, które pozwolą na jej zmniejszenie.

Badania Legionelli a usługi próbobiorcy

Próbki niezbędne do badań można pobrać samodzielnie lub skorzystać z pomocy profesjonalnego próbobiorcy. Jego usługi są wymagane m.in. w sytuacji, gdy kontrola liczby bakterii Legionella pneumophila ma być wykonana na zlecenie stacji sanitarno-epidemiologicznej. O chęci skorzystania z pomocy profesjonalisty należy poinformować nas w momencie składania zamówienia. Standardowy termin wizyty próbobiorcy to co najmniej 7 dni – ostateczna data jest ustalana telefonicznie.

Kiedy otrzymasz wyniki badań?

Po zakupieniu badania liczby Legionelli możesz wybrać termin, w którym otrzymasz pojemnik na wodę, a także datę odbioru gotowej próbki przez kuriera. Kontrola obecności tych mikroorganizmów w cieczy wymaga czasu – w próbce muszą bowiem rozwinąć się kolonie. Z tego powodu wyniki są gotowe po około 14 dniach od momentu przekazania nam materiału. Informujemy o nich mailowo lub telefonicznie, z wykorzystaniem danych podawanych w trakcie zakupu.

Badania wody wykonujemy m.in. w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Gliwice, Zabrze, Bytom, Rzeszów, Olsztyn, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Płock, Elbląg, Opole, Gorzów Wielkopolski, Wałbrzych, Zielona Góra, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Siedlce, Inowrocław, Mysłowice.

Realizacja zlecenia

Pomocne informacje

DANE KONTAKTOWE

Ul. Chochołowska 28/213 IIp.
43-346 Bielsko-Biała

Kom. 530 986 245
Tel. 33 818 84 65


biuro@analizawody.pl

Poniedziałek-Czwartek 9.00-17.00
Piątek 7.00-15.00
Bezpieczne płatności