BADANIE:

ID134: Badanie ścieków- Przydomowe oczyszczalnie ścieków. Zakres podstawowy - badanie ścieków

Ściek oczyszczony, przydomowe oczyszczalnie ścieków

Cena: 249,99 zł

Przewidywany czas realizacji zamówienia:

Data dostawy pojemników do Klienta
(Możesz zaznaczyć kiedy chcesz otrzymać zestaw do poboru)

Data odbioru próbek od Klienta
(Odbieramy próbki od poniedziałku do czwartku)

Wynik

Zaznacz jeżeli potrzebujesz pomocy Próbobiorcy. Standardowy termin wizyty to 7 dni. Możesz podać inny sugerowany, późniejszy termin wizyty. Ostateczny termin zostanie uzgodniony telefonicznie.
Kontynuuj zakupy

Opis badania

Wykonujemy badanie ścieków skierowane do użytkowników przydomowych oczyszczalni ścieków. Takie testy mają za zadanie upewnić się, że system działa w odpowiedni sposób. Należy wykonywać je regularnie w celu wykrycia ewentualnych awarii, które mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie użytkowników instalacji.
W ramach zestawu badań ścieków dla przydomowych oczyszczalni sprawdzamy takie parametry, jak:
● BZT5,
● ChZTCr,
● zawiesina ogólna.
Klient może dokupić również dodatkowe badania z naszej oferty. Aby skorzystać z tej opcji, należy kliknąć przycisk „Sam wybieram, dokupuję badania”. W tym miejscu znajdują się wszystkie testy wykonywane w naszym laboratorium, które można zastosować w przypadku oczyszczalni ścieków. Rozszerzenie pakietu pozwala na kompleksowe sprawdzenie składu cieczy – nie tylko w zakresie podstawowym. Wykonujemy również badania wody z własnych źródeł klienta – np. studni głębinowych lub kopanych.
Przeprowadzamy badania ścieków w profesjonalnym laboratorium. Korzystamy z próbek pobranych samodzielnie przez klienta lub profesjonalnego próbobiorcę. Wystawiamy szczegółowy raport, który pozwala na zweryfikowanie sposobu działania instalacji i ewentualne wprowadzenie poprawek.

Dlaczego warto wybrać pakiet podstawowy badań ścieków?

Pakiet badań podstawowych dla właścicieli przydomowych oczyszczalni ścieków pozwala na monitorowanie wydajności systemu i optymalizację jego działania. To sposób na zidentyfikowanie ewentualnych problemów na etapie, na którym nie są one jeszcze niebezpieczne dla użytkowników. Regularne sprawdzanie jakości pracy przydomowych oczyszczalni jest również wymagane przez obowiązujące przepisy. Zgodnie z prawem konieczne jest przeprowadzanie badań co najmniej cztery razy w ciągu roku.

Jak zebrać potrzebne próbki?

W trakcie składania zamówienia możesz wybrać jedną z dwóch opcji – samodzielne pobranie próbek lub skorzystanie z usług profesjonalnego próbobiorcy. W przypadku badań podstawowych nie ma konieczności zbierania materiału przez specjalistę, jednak taki krok zapewnia wyższą wiarygodność uzyskanych wyników.
Jeśli chcesz pobrać próbkę samodzielnie, wystarczy wybrać termin, w którym do Twojego domu zostaną dostarczone puste pojemniki. Możesz zdecydować też o tym, kiedy kurier odbierze gotowe próbki. Materiał trafi bezpośrednio do naszego laboratorium, gdzie przeprowadzimy jego badanie. Czas oczekiwania na wyniki wynosi od kilku do kilkunastu dni.
W przypadku wybrania usług próbobiorcy konieczne jest indywidualne ustalenie terminu wizyty specjalisty na posesji. Następuje to drogą telefoniczną. Zwykle próbki są zbierane w ciągu kilku dni od momentu złożenia zamówienia.
Usługa próbobiorcy obejmuje pobór chwilowy – jednorazowy. Typ wykonywanych prac jest określony w pozwoleniu wodnoprawnym lub decyzji organu nadzorującego. W sytuacji, gdy konieczne jest zrealizowanie innego rodzaju poboru, należy skontaktować się z naszą firmą.

Jak uzyskać wyniki badania?

Zebrane próbki są dostarczane do naszego laboratorium za pośrednictwem firmy kurierskiej lub próbobiorcy. Następnie przystępujemy do ich badania. Niektóre testy wymagają czasu, dlatego wyniki są gotowe po co najmniej kilku dniach. Dostarczamy je klientom w formie kompletnego dokumentu, w którym znajdują się informacje na temat zawartości konkretnych składników w cieczy i dopuszczalnych norm. Doradzamy również, jakie działania należy podjąć, by poprawić parametry ścieków.
Wyniki badania są przesyłane elektronicznie. Dzięki temu nie trzeba odwiedzać naszego laboratorium, by uzyskać szczegółowy raport. W razie jakichkolwiek problemów lub niestandardowych potrzeb w każdej chwili można skontaktować się z naszymi specjalistami.
Wykonujemy badania ścieków na zlecenie właścicieli przydomowych oczyszczalni, a także instytucji państwowych. Jeśli wyniki testów są potrzebne m.in. w związku z kontrolami Sanepidu, próbki muszą zostać pobrane przez próbobiorcę. Tylko takie badania mogą uzyskać akredytację.

Badania wody wykonujemy m.in. w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Gliwice, Zabrze, Bytom, Rzeszów, Olsztyn, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Płock, Elbląg, Opole, Gorzów Wielkopolski, Wałbrzych, Zielona Góra, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Siedlce, Inowrocław, Mysłowice.

Realizacja zlecenia

Pomocne informacje

DANE KONTAKTOWE

Ul. Chochołowska 28/213 IIp.
43-346 Bielsko-Biała

Kom. 530 986 245
Tel. 33 818 84 65


biuro@analizawody.pl

Poniedziałek-Czwartek 9.00-17.00
Piątek 7.00-15.00
Bezpieczne płatności