BADANIE:

ID136: Ściek opadowy. Odprowadzanie wód deszczowych z powierzchni utwardzonych - badanie ścieków

Ściek opadowy

Cena: 249,99 zł

Przewidywany czas realizacji zamówienia:

Data dostawy pojemników do Klienta
(Możesz zaznaczyć kiedy chcesz otrzymać zestaw do poboru)

Data odbioru próbek od Klienta
(Odbieramy próbki od poniedziałku do czwartku)

Wynik

Zaznacz jeżeli potrzebujesz pomocy Próbobiorcy. Standardowy termin wizyty to 7 dni. Możesz podać inny sugerowany, późniejszy termin wizyty. Ostateczny termin zostanie uzgodniony telefonicznie.
Kontynuuj zakupy

Opis badania

Ściek opadowy to woda deszczowa, która zbiera się na powierzchni ziemi w wyniku opadów atmosferycznych. Jest to naturalny proces, podczas którego ciecz spływa z różnych powierzchni, takich jak dachy, chodniki, drogi czy ogrody, i zlewa się w formie ścieku opadowego. Wykonujemy badania ścieku opadowego – odprowadzania wód deszczowych z powierzchni utwardzonych.
Zestaw obejmuje badanie następujących parametrów ścieku opadowego:
● zawiesina ogólna,
● węglowodory ropopochodne.
Możemy zbadać również dodatkowe parametry ścieku opadowego. Aby poszerzyć zakres wykonywanych testów, należy skorzystać z opcji „Sam wybieram, dokupuję badania”. Takie rozwiązanie pozwala na samodzielne skomponowanie potrzebnych badań. Cena pakietu różni się w zależności od liczby i rodzaju wybranych testów.
Wykonujemy badania w profesjonalnym laboratorium. Czas oczekiwania na wyniki zależy od zakresu zrealizowanych badań oraz tego, kto pobrał materiał. Próbki są dostarczane do naszej siedziby za pośrednictwem próbobiorcy lub kuriera, dzięki czemu nie musisz osobiście odwiedzać laboratorium.

W jakim celu wykonuje się badania ścieku opadowego?

Ściek opadowy może zawierać substancje zanieczyszczające atmosferę, takie jak pyły, metale ciężkie czy inne związki chemiczne. Badania pomagają w identyfikacji tych składników i zrozumieniu, jakie są ich potencjalne skutki dla środowiska.
Ściek opadowy może być również źródłem różnych zanieczyszczeń, które szkodzą ekosystemom wodnym. Badania pozwalają na wykrycie potencjalnych zagrożeń i wdrożenie działań, które umożliwią ich uniknięcie.
Zanieczyszczenia w ściekach opadowych mogą wpływać na jakość wody pitnej oraz terenów rekreacyjnych, takich jak jeziora czy rzeki. Badania pomagają w ocenie ryzyka dla zdrowia publicznego i podejmowaniu działań prewencyjnych. Testy ścieków opadowych powinny być wykonywane regularnie, by móc wykryć zagrożenie odpowiednio wcześnie. Ma to znaczenie przede wszystkim w obszarach przemysłowych, w których istnieje duże zanieczyszczenie powietrza czy gleby.

Jak zebrać materiał do badań?

W trakcie składania zamówienia możesz wybrać termin, w którym kurier dostarczy Ci puste pojemniki na ściek opadowy, a także datę odbioru kompletnych próbek. Materiał trafia następnie do naszego laboratorium, w którym poddajemy go badaniom. Poszczególne testy wymagają czasu, dlatego wyniki są dostępne zwykle po kilku lub kilkunastu dniach. Badamy wyłącznie próbki dostarczone w odpowiednich pojemnikach. Badanie ścieku opadowego może być przeprowadzone z wykorzystaniem materiału pobranego przez klienta, jednak w takim przypadku wyniki nie otrzymają akredytacji Sanepidu. Jeśli testy mają być wykonane na zlecenie instytucji państwowych, podczas składania zamówienia konieczne jest wybranie opcji poboru próbki przez próbobiorcę.
Wyniki są dostarczane w formie kompletnego raportu, który obrazuje zawartość poszczególnych substancji w ściekach opadowych i porównuje je z dopuszczalnymi normami.

Usługi próbobiorcy

Podczas składania zamówienia możesz skorzystać z pomocy próbobiorcy. To specjalista z uprawnieniami, które pozwalają na pobieranie próbek zgodnych z wymaganiami Sanepidu. Jego usługi są niezbędne m.in. w sytuacji, gdy badania mają zostać wykonane na potrzeby stacji sanitarno-epidemiologicznych.
Materiał pobrany przez próbobiorcę jest uzyskiwany w wyniku poboru chwilowego (jednorazowego). Jeśli potrzebujesz, by został on zebrany w inny sposób (np. poprzez pobór uproszczony lub średniodobowy), należy skontaktować się z naszą firmą. Rodzaj poboru jest określony w pozwoleniu wodnoprawnym lub decyzji organu nadzorującego.
Wykonujemy badania ścieków opadowych na zlecenie osób prywatnych, instytucji państwowych, przedsiębiorców, stacji sanitarno-epidemiologicznych czy zarządców nieruchomościami. W przypadku nietypowych potrzeb dotyczących sposobu przeprowadzania testów czy poboru próbki konieczne jest skontaktowanie się z naszym laboratorium.

Badania wody wykonujemy m.in. w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Gliwice, Zabrze, Bytom, Rzeszów, Olsztyn, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Płock, Elbląg, Opole, Gorzów Wielkopolski, Wałbrzych, Zielona Góra, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Siedlce, Inowrocław, Mysłowice.

Realizacja zlecenia

Pomocne informacje

DANE KONTAKTOWE

Ul. Chochołowska 28/213 IIp.
43-346 Bielsko-Biała

Kom. 530 986 245
Tel. 33 818 84 65


biuro@analizawody.pl

Poniedziałek-Czwartek 9.00-17.00
Piątek 7.00-15.00
Bezpieczne płatności