BADANIE:

1,2,3-Trichlorobenzen - badanie ścieków

1,2,3-Trichlorobenzen

Cena: 168,99 zł

Przewidywany czas realizacji zamówienia:

Data dostawy pojemników do Klienta
(Możesz zaznaczyć kiedy chcesz otrzymać zestaw do poboru)

Data odbioru próbek od Klienta
(Odbieramy próbki od poniedziałku do czwartku)

Wynik

Zaznacz jeżeli potrzebujesz pomocy Próbobiorcy. Standardowy termin wizyty to 7 dni. Możesz podać inny sugerowany, późniejszy termin wizyty. Ostateczny termin zostanie uzgodniony telefonicznie.
Kontynuuj zakupy

Opis badania

Chlorobenzen to organiczny związek chemiczny, będący chlorową postacią benzenu. Powstała ciecz nie posiada barwy i charakteryzuje się bardzo delikatnym, migdałowym zapachem. W przemyśle chlorobenzen bardzo często poddaje się procesowi nitrowania. Jest to wymiana atomu wodoru na tzw. grupę nitrową NO2. Efektem tego jest powstawanie różnych mieszanin, w tym 1,2,3-trichlorobenzenu (TCB). Powszechnie stosuje się je między innymi do wytwarzania specjalistycznych herbicydów oraz jako półprodukt do wykonywania barwników i gum.

Zakłady przemysłowe zajmujące się jego produkcją lub wykorzystujące go na bardzo dużą skalę, zobowiązane są do zachowania najwyższych standardów związanych z ochroną środowiska. Dotyczy to między innymi ewentualnego dostania się tego związku do ścieków i dlatego należy przeprowadzać regularne jego badania. Zgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzeniem, średnie stężenie dobowe tego związku chemicznego musi mieścić się w następujących normach:

  • 2mg TCB/1l ścieków – gdy TCB produkowane jest poprzez ochlorowodorowanie benzenu,
  • 0,1mg TCB/1l ścieku – gdy benzen jest chlorowany i we wszystkich pozostałych przypadkach.

W związku z tym oferujemy przeprowadzenie profesjonalnych testów na jego obecność. Badanie wykonywane jest zgodnie z obowiązującymi normami i w ściśle kontrolowanych warunkach. Z tego powodu wyniki są akceptowane między innymi przez Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Dokładamy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów.

Do przeprowadzenia badania potrzebne jest pobranie próbki, która musi być przechowywana w odpowiednich warunkach. Przy zamawianiu analizy można wybrać termin dostawy oraz odbioru przez kuriera specjalnie przystosowanych do tego celu pojemników. Ścieki do testów można tym samym przygotować samodzielnie, a następnie przesłać je do naszego laboratorium. Gdy badanie wykonywane jest na zlecenie instytucji, można skorzystać z pomocy naszego specjalisty. Pracownik w umówionym terminie (do 9 dni) zjawi się na miejscu i pobierze próbki do analizy.

Gwarantujemy pełną rzetelność przeprowadzonych badań i najwyższą ich jakość. Stosujemy nowoczesną aparaturę i korzystamy z najlepszych metod. Dodatkowo zatrudniamy zespół doświadczonych laborantów, który odpowiedzialny jest za prawidłowy przebieg każdej analizy. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Regularnie sprawdzanie ścieku to gwarancja bezpieczeństwa i skutecznej ochrony środowiska.

1,2,3-Trichlorobenzen jes chlorowaną pochodną benzenu.

Badania wody wykonujemy m.in. w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Gliwice, Zabrze, Bytom, Rzeszów, Olsztyn, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Płock, Elbląg, Opole, Gorzów Wielkopolski, Wałbrzych, Zielona Góra, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Siedlce, Inowrocław, Mysłowice.

Realizacja zlecenia

Pomocne informacje

DANE KONTAKTOWE

Ul. Chochołowska 28/213 IIp.
43-346 Bielsko-Biała

Kom. 530 986 245
Tel. 33 818 84 65


biuro@analizawody.pl

Poniedziałek-Czwartek 9.00-17.00
Piątek 7.00-15.00