BADANIE:

1,2,4-Trichlorobenzen - badanie ścieków

1,2,4-Trichlorobenzen

Cena: 168,99 zł

Przewidywany czas realizacji zamówienia:

Data dostawy pojemników do Klienta
(Możesz zaznaczyć kiedy chcesz otrzymać zestaw do poboru)

Data odbioru próbek od Klienta
(Odbieramy próbki od poniedziałku do czwartku)

Wynik

Zaznacz jeżeli potrzebujesz pomocy Próbobiorcy. Standardowy termin wizyty to 7 dni. Możesz podać inny sugerowany, późniejszy termin wizyty. Ostateczny termin zostanie uzgodniony telefonicznie.
Kontynuuj zakupy

Opis badania

Produkcja barwników organicznych, gumy, różnego rodzaju rozpuszczalników oraz fenolu – to tylko przykłady zastosowania trichlorobenzenu (TCB) w formie mieszaniny 1,2,4. Związek ten powstaje z chlorowania benzenu, które może być realizowane różnymi sposobami. Substancja jest palna i bezbarwna, a do tego charakteryzuje się najczęściej lekko migdałowym zapachem. Ciecz stanowi bardzo duże zagrożenie dla środowiska naturalnego i zgodnie z przepisami, musi być w odpowiedni sposób utylizowana. Z tego powodu absolutnie nie może ona trafiać do ścieków wytwarzanych przez zakłady przemysłowe. Jego badanie, które na zlecenie może wykonać nasze laboratorium, daje pewność, że ten groźny związek chemiczny nie dostaje się do środowiska.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jego średnia dobowa zawartość w litrowej próbce ścieku nie może przekraczać następujących wartości:

  • 2mg TCB – gdy produkowany jest metodą ochlorowodorowania benzenu,
  • 0,1mg TCB – we wszystkich pozostałych przypadkach.

Dopuszczalne miesięczne normy wynoszą natomiast odpowiednio: do 1mg TCB i do 0,05mg TCB.

Powyższa oferta dotyczy przeprowadzenia specjalistycznego badania na obecność tego związku chemicznego. Podczas analizowania płynów korzystamy z najnowocześniejszych metod zgodnych z ustawowymi normami. Dodatkowo zawsze bazujemy na swoim wieloletnim doświadczeniu. Z tego powodu każde badanie ścieku jest rzetelne i gwarantuje maksymalną poprawność uzyskanych wyników. Próbki ścieków mogą Państwo przygotować samodzielnie. Wystarczy podczas zamawiania analizy wybrać dogodny termin dostawy oraz odbioru specjalnych pojemników. Po dostarczeniu ich przez kuriera do naszego laboratorium od razu zabieramy się do pracy.

W razie potrzeby czynność tę może wykonać nasz pracownik (standardowy termin wizyty to 9 dni). Jest to niezbędne między innymi wtedy, gdy badanie ścieków wykonywane jest na zlecenie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Odpowiedzialna za pobranie próbek osoba ma wszystkie wymagane prawem akredytacje do przeprowadzenia tej czynności.

Korzystamy z nowoczesnej aparatury pomiarowej, starając się sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów. Zapraszamy już teraz do skorzystania z naszej oferty. Proponujemy rzetelną i niedrogą analizę obecności związku chemicznego TCB, która ma do tego wyjątkowo wygodną formę. Sprawdzanie zawartości 1,2,4-trichlorobenzenu to podstawa ochrony otaczającego nas środowiska i zapewnienia bezpieczeństwa ludziom.

1,2,4-Trichlorobenzen jest chlorowaną pochodną benzenu.

Badania wody wykonujemy m.in. w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Gliwice, Zabrze, Bytom, Rzeszów, Olsztyn, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Płock, Elbląg, Opole, Gorzów Wielkopolski, Wałbrzych, Zielona Góra, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Siedlce, Inowrocław, Mysłowice.

Realizacja zlecenia

Pomocne informacje

DANE KONTAKTOWE

Ul. Chochołowska 28/213 IIp.
43-346 Bielsko-Biała

Kom. 530 986 245
Tel. 33 818 84 65


biuro@analizawody.pl

Poniedziałek-Czwartek 9.00-17.00
Piątek 7.00-15.00