BADANIE:

1,3-Dichlorobenzen - badanie ścieków

1,3-Dichlorobenzen

Cena: 168,99 zł

Przewidywany czas realizacji zamówienia:

Data dostawy pojemników do Klienta
(Możesz zaznaczyć kiedy chcesz otrzymać zestaw do poboru)

Data odbioru próbek od Klienta
(Odbieramy próbki od poniedziałku do czwartku)

Wynik

Zaznacz jeżeli potrzebujesz pomocy Próbobiorcy. Standardowy termin wizyty to 7 dni. Możesz podać inny sugerowany, późniejszy termin wizyty. Ostateczny termin zostanie uzgodniony telefonicznie.
Kontynuuj zakupy

Opis badania

Związek organiczny 1,3-dichlorobenzen, powstający w procesie chlorowania benzenu, jest szeroko wykorzystywany w przemyśle. Wykonuje się z jego pomocą między innymi barwniki, półprodukty farmaceutyczne oraz popularne środki owadobójcze. Doskonale sprawdza się także przy produkcji farb oraz lakierów, w tym różnego rodzaju zmywaczy. Bezbarwna substancja o przyjemnym zapachu jest jednak wyjątkowo groźna dla środowiska oraz człowieka. Kompleksowe i regularne badanie ścieków w zakładach przemysłowych, zajmujących się jego produkcją lub przetwarzaniem, jest z tego powodu obowiązkowe.

Obecność 1,3-dichlorobenzenu w środowisku naturalnym stwarza bardzo duże zagrożenie między innymi dla ryb oraz dla wszystkich ssaków. U ludzi wywołuje przede wszystkim działanie narkotyczne, uszkadza układ nerwowy oraz powoduje zwyrodnieniowe zmiany wątroby i nerek. Maksymalną zawartość tego związku w ścieku bardzo dokładnie normuje rozporządzenie Ministra Zdrowia. Badania są wykonywane w naszym laboratorium zgodnie z tymi przepisami i zawsze w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie. Dysponujemy najnowocześniejszą aparaturą i możemy stworzyć idealne warunki do przeprowadzenia takich testów. Nasi pracownicy dbają o prawidłowy ich przebieg, uzyskując tym samym precyzyjne, bardzo miarodajne wyniki.

Kompleksowe badanie ścieków wymaga oczywiście dostarczenia do naszego laboratorium próbek, które mogą Państwo pobrać samodzielnie. W ustalonym terminie kurier przywozi i później odbiera specjalne pojemniki. Instrukcja ukazująca całą procedurę przygotowywania materiału do badania jest dostępna na naszej stronie internetowej. Przy analizie wykonywanej na zlecenie instytucji państwowych, w tym przede wszystkim Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, polecamy skorzystanie z pomocy próbobiorcy. Odpowiednio przeszkolony pracownik przyjeżdża pod wskazany adres w umówionym terminie i pobiera płyn potrzebny do przeprowadzenia testów. To osoba akredytowana, akceptowana przez takie instytucje.

Jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów. Regularnie wykonując badanie ścieku, mają Państwo pewność, że do środowiska nie trafiają toksyczne, skażone substancje. Oferujemy rzetelne i niedrogie testy, z których można skorzystać już teraz. Zapraszamy do rezerwacji terminu i do składania zamówień. Zawsze wykonujemy analizy w możliwie najkrótszym czasie i niezwłocznie po ich zakończeniu dostarczamy gotowe wyniki.

1,3-Dichlorobenzen- organiczny związek, będący pochodną benzenu składający się z dwóch sąsiadujących ze sobą centrów chloru.

Badania wody wykonujemy m.in. w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Gliwice, Zabrze, Bytom, Rzeszów, Olsztyn, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Płock, Elbląg, Opole, Gorzów Wielkopolski, Wałbrzych, Zielona Góra, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Siedlce, Inowrocław, Mysłowice.

Realizacja zlecenia

Pomocne informacje

DANE KONTAKTOWE

Ul. Chochołowska 28/213 IIp.
43-346 Bielsko-Biała

Kom. 530 986 245
Tel. 33 818 84 65


biuro@analizawody.pl

Poniedziałek-Czwartek 9.00-17.00
Piątek 7.00-15.00