BADANIE:

1,4-Dichlorobenzen - badanie ścieków

1,4-Dichlorobenzen

Cena: 129,99 zł

Przewidywany czas realizacji zamówienia:

Data dostawy pojemników do Klienta
(Możesz zaznaczyć kiedy chcesz otrzymać zestaw do poboru)

Data odbioru próbek od Klienta
(Odbieramy próbki od poniedziałku do czwartku)

Wynik

Zaznacz jeżeli potrzebujesz pomocy Próbobiorcy. Standardowy termin wizyty to 7 dni. Możesz podać inny sugerowany, późniejszy termin wizyty. Ostateczny termin zostanie uzgodniony telefonicznie.
Kontynuuj zakupy

Opis badania

1,4-dichlorobenzen to związek organiczny bardzo powszechnie stosowany w różnych gałęziach przemysłu. Często wykorzystuje się go między innymi jako skuteczny środek do dezynfekcji toalet oraz kontenerów na śmieci. Przygotowane na jego bazie preparaty chronią przez pojawianiem się pleśni oraz odstraszają ćmy. Wykazuje się on bardzo niską rozpuszczalnością w wodzie, dzięki czemu chętnie wykorzystywany jest do produkcji między innymi kostek toaletowych. W czystej postaci jest jednak groźny dla środowiska oraz dla zdrowia człowieka. Zakłady przemysłowe zajmujące się jego produkcją lub przetwarzaniem, muszą z tego powodu stale kontrolować skład ścieków pod kątem jego obecności. Nasze laboratorium może wykonać specjalistyczne badanie, którego wyniki akceptowane są między innymi przez Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne.

Związek chemiczny 1,4-dichlorobenzen powstaje w wyniku reakcji chlorowania benzenu. Substancja jest sklasyfikowana jako rakotwórcza i wyjątkowo toksyczna dla środowiska wodnego. Przeprowadzone w odpowiednich warunkach badanie ścieku daje więc gwarancje, że ten groźny składnik nie dostaje się do kanalizacji. Dysponujemy specjalistyczną aparaturą i przede wszystkim wieloletnim doświadczeniem. Badania zawsze wykonujemy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz normami. Nad ich przebiegiem czuwa zespół najlepszych pracowników, który gwarantuje pełną rzetelność przeprowadzonych testów.

Zlecając nam badanie ścieku, mogą Państwo samodzielnie przygotować odpowiednie próbki. Wystarczy podczas zamawiania usługi wybrać dogodny termin dostawy i odbioru specjalnych pojemników. Pobranie płynu jest bardzo proste, a kompletna procedura została dokładnie opisana na naszej stronie internetowej. Można również przekazać to zadanie do realizacji naszemu pracownikowi. Certyfikowany próbobiorca jest akredytowany przez Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne i dlatego w przypadku wykonywania badania na ich zlecenie, sugerujemy skorzystanie z tej opcji. Wiąże się to jednak z pewnym wydłużeniem czasu realizacji. Z pracownikiem można umówić się zazwyczaj w terminie do 9 dni.

Zadbamy o to, aby profesjonalnie przeprowadzić testy i przygotować precyzyjne ich wyniki. Zapraszamy już teraz do składania zamówień. Specjalistyczne badania ścieków dają pewność, że płyn trafiający do urządzeń kanalizacyjnych nie jest w żaden sposób skażony 1,4-dichlorobenzenem. To gwarancja bezpieczeństwa nie tylko dla ludzi, ale także dla otaczającego nas środowiska.

1,4-Dichlorobenzen- organiczny związek, będący pochodną benzenu składający się z dwóch sąsiadujących ze sobą centrów chloru.

Badania wody wykonujemy m.in. w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Gliwice, Zabrze, Bytom, Rzeszów, Olsztyn, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Płock, Elbląg, Opole, Gorzów Wielkopolski, Wałbrzych, Zielona Góra, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Siedlce, Inowrocław, Mysłowice.

Realizacja zlecenia

Pomocne informacje

DANE KONTAKTOWE

Ul. Słowackiego 28/1p
43-502 Czechowice-Dziedzice

Kom. 530 986 245
Tel. 33 818 84 65


biuro@analizawody.pl

Poniedziałek-Czwartek 9.00-17.00
Piątek 7.00-15.00