BADANIE:

ID132: Badanie wody- Monitoring kontrolny poszerzony.

Badanie rozszerzone, woda ze studni, woda surowa

Cena: 449,99 zł

Przewidywany czas realizacji zamówienia:

Data dostawy pojemników do Klienta
(Możesz zaznaczyć kiedy chcesz otrzymać zestaw do poboru)

Data odbioru próbek od Klienta
(Odbieramy próbki od poniedziałku do czwartku)

Wynik

Zaznacz jeżeli potrzebujesz pomocy Próbobiorcy. Standardowy termin wizyty to 7 dni. Możesz podać inny sugerowany, późniejszy termin wizyty. Ostateczny termin zostanie uzgodniony telefonicznie.
Kontynuuj zakupy

Opis badania

Oferujemy pakiet badań wody w ramach monitoringu kontrolnego poszerzonego. Testy laboratoryjne obejmują wodę ze studni głębinowych lub kopanych, a także sieci wodociągowej. Realizujemy analizy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi oraz naszych doświadczeń.
Monitoring kontrolny poszerzony obejmuje analizę następujących parametrów:
● mętność,
● barwa,
● zapach,
● smak,
● pH,
● przewodność elektrolityczna właściwa (PEW),
● jon amonowy,
● azotany,
● azotyny,
● twardość ogólna,
● żelazo ogólne,
● mangan,
● utlenialność,
● liczba bakterii grupy coli,
● liczba Escherichia coli,
● enterokoki kałowe,
● clostridium perfringens,
● liczba mikroorganizmów w 22±2⁰C po 72h.
Klient ma również możliwość samodzielnego skompletowania zlecanych badań. Oferujemy opcję wybrania tylko interesujących Cię testów. Cena takich usług jest wyliczana indywidualnie, na podstawie liczby i stopnia skomplikowania poszczególnych badań. Aby skorzystać z tej możliwości, należy kliknąć przycisk „Sam wybieram, dokupuję badania”.
Rozszerzony zestaw badań pozwala na potwierdzenie jakości wody przeznaczonej do spożycia. Na podstawie uzyskanych wyników możliwe jest wdrożenie rozwiązań, które mają na celu poprawę parametrów i dostosowanie ich do norm wynikających z obowiązującego prawa. Po zakończeniu testów przekazujemy klientowi gotową dokumentację i wskazujemy, co warto poprawić, by polepszyć skład wody użytkowej.
Badanie smaku jest realizowane jedynie w sytuacji, gdy wyniki parametrów mikrobiologicznych będą zgodne z normą. Nawet w sytuacji, gdy kontrola smaku nie zostanie wykonana, cena pakietu nie zmienia się.

Profesjonalny monitoring składu wody

Badania rozszerzone są wykonywane z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury. Przeprowadzamy je w profesjonalnym laboratorium, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Do klienta trafia kompletna dokumentacja ze wskazaniem ilości poszczególnych składników w cieczy, a także sugestie dotyczące poprawy uzyskanych wyników. Wykonana przez nas analiza może ułatwić wybór odpowiedniego systemu uzdatniania wody dla danej nieruchomości.

W jakim terminie wykonujemy badanie?

W celu uzyskania najwiarygodniejszych wyników badanie powinno zostać przeprowadzone w czasie od 8 do 12 godzin od momentu pobrania próbki. Nasza firma pracuje jednak z materiałami dostarczanymi za pośrednictwem kuriera. Z tego powodu badanie dostarczonych próbek możemy przeprowadzić dopiero po ich otrzymaniu – często po około 24 godzinach. Wynik testów laboratoryjnych może być obarczony błędem.
Kupując pakiet badań, możesz samodzielnie zdecydować o terminie, w którym dostarczymy Ci potrzebne pojemniki i odbierzemy kompletne próbki. Przekazywanie materiałów odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej. Dzięki temu nie musisz odwiedzać naszego laboratorium, by przekazać zgromadzone próbki.

Kiedy otrzymasz wynik badań?

Termin otrzymania wyniku badań różni się w zależności od tego, kiedy przekażesz nam próbki. Wyliczamy go na podstawie wybranych dat odbioru pojemników. Testy dostarczonych próbek zwykle trwają kilka dni. Wyniki analiz przekazujemy online, na adres mailowy wskazany przez klienta.

W jakim celu można przeprowadzić badanie?

Monitoring kontrolny poszerzony to pakiet przeznaczony dla osób, które chcą upewnić się co do jakości wody używanej w budynku. Pozwala na zbadanie parametrów cieczy z własnego ujęcia – studni – lub wodociągów. Takie badania powinny być przeprowadzane co najmniej raz w roku, a także w sytuacji, gdy doszło do zmiany wyglądu, zapachu lub smaku wody.
Wykonujemy badania na zlecenie klientów indywidualnych, firm, instytucji państwowych i oświatowych czy zakładów wodociągowych. Przygotowujemy analizy zarówno dla stacji sanitarno-epidemiologicznych, jak i osób, którzy chcą sprawdzić skład wody na własne potrzeby. Pracujemy z próbkami przygotowanymi samodzielnie przez klienta oraz tymi pobranymi przez specjalistów.

Badania wody wykonujemy m.in. w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Gliwice, Zabrze, Bytom, Rzeszów, Olsztyn, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Płock, Elbląg, Opole, Gorzów Wielkopolski, Wałbrzych, Zielona Góra, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Siedlce, Inowrocław, Mysłowice.

Realizacja zlecenia

Pomocne informacje

DANE KONTAKTOWE

Ul. Chochołowska 28/213 IIp.
43-346 Bielsko-Biała

Kom. 530 986 245
Tel. 33 818 84 65


biuro@analizawody.pl

Poniedziałek-Czwartek 9.00-17.00
Piątek 7.00-15.00
Bezpieczne płatności