Badanie wody basenowej

Badanie wody basenowej
Bezpieczna i komfortowa kąpiel w basenie jest możliwa pod warunkiem, że znajduje się w nim czysta woda. Profesjonalnie wykonane
badanie wody z basenu to sposób na to, aby sprawdzić, czy rzeczywiście taka jest i tym samym nie będziemy narażani na żadne podrażnienia skóry.

Kiedy należy zbadać wodę

Analiza chemiczna lub bakteriologiczna pomoże stwierdzić, czy nadaje się ona do pływania. Basenowa woda powinna być klarowna, przezroczysta, a dno basenu widoczne. Na jej powierzchni nie mogą pływać żadne zanieczyszczenia czy drobiny. Woda nie powinna mieć także zielonkawego odcienia. Gdy ściany basenu są śliskie, to znaczy, że pokryły je glony, które będą pożywką dla bakterii i grzybów. Natomiast szorstkie i suche mogą oznaczać, że pojawił się na nich wapń, woda jest zbyt twarda, jej pH jest wysokie, co z kolei powoduje wysuszanie skóry. O nieodpowiedniej dezynfekcji świadczyć może zbyt intensywny zapach chloru (chloramin), co również może powodować podrażnienia skórne. Brudne i zanieczyszczone toalety oraz prysznice również wpływają na stan wody. Z otaczającej nieckę podłogi wnosi się bowiem zanieczyszczenia do basenu. Ważnym aspektem jest także to, czy woda bezproblemowo przelewa się do kratek i rynienek przelewowych. Jeśli nie, to znaczy, że cyrkulacja wody nie działa prawidłowo.

Samodzielna kontrola 

Stan basenowej wody można sprawdzić w każdej Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach, zachęcamy ośrodki sportowo-rekreacyjne oraz inne podmioty, w których znajdują się ogólnodostępne baseny (hotele, SPA itd.) do wykonywania regularnego badania wody basenowej, aby zapewnić klientom bezpieczne korzystanie z tych miejsc. W naszym sklepie online dostępne są tego typu analizy. Badanie wody z basenu nie zaleca się wykonywać samodzielnie. Wiele parametrów wymaga badań terenowych, w miejscu poboru. Na ich podstawie określa się np.zawartość chloru i pH wody. Oprócz tego Realizujemy badania wody basenowej fizykochemiczne i mikrobiologiczne. Warto dodać, że mogą je wykonywać tylko uprawnione do tego laboratoria. Dostarczają one informacji, czy w wodzie nie znajdują się np. bakterie Legionelli, E. coli, gronkowców, jaki jest np. poziom żelaza, ozonu, glinu, azotanów. W naszym sklepie online zamówić można zestawy do pobrania próbek wody. Istnieje również możliwość skorzystania z pomocy specjalisty, który jest odpowiednio przeszkolony do tego. Poddanie próbki wody z basenu badaniu w profesjonalnym laboratorium pozwala uzyskać wiarygodne wyniki i podjąć odpowiednie działania, aby pływalnie czy baseny funkcjonowały zgodnie z wymogami sanitarnymi.

Zapoznaj się z naszą ofertą analizy i badania wody basenowej.


Realizacja zlecenia

Pomocne informacje

DANE KONTAKTOWE

Ul. Chochołowska 28/213 IIp.
43-346 Bielsko-Biała

Kom. 530 986 245
Tel. 33 818 84 65


biuro@analizawody.pl

Poniedziałek-Czwartek 9.00-17.00
Piątek 7.00-15.00
Bezpieczne płatności