BADANIE:

1,2-Dichloroetan - badanie ścieków

1,2-Dichloroetan

Cena: 168,99 zł

Przewidywany czas realizacji zamówienia:

Data dostawy pojemników do Klienta
(Możesz zaznaczyć kiedy chcesz otrzymać zestaw do poboru)

Data odbioru próbek od Klienta
(Odbieramy próbki od poniedziałku do czwartku)

Wynik

Zaznacz jeżeli potrzebujesz pomocy Próbobiorcy. Standardowy termin wizyty to 7 dni. Możesz podać inny sugerowany, późniejszy termin wizyty. Ostateczny termin zostanie uzgodniony telefonicznie.
Kontynuuj zakupy

Opis badania

Powszechnie wykorzystywany w przemyśle związek organiczny 1,2-dichloroetan (EDC) jest chloropochodną formą etanu. Niezbyt dobrze rozpuszcza się w wodzie, ale za to doskonale miesza się z różnymi rozpuszczalnikami, w tym przede wszystkim z organicznymi. W takiej właśnie formie wykorzystywany jest on między innymi przy produkcji kauczuku, żywic i różnych mas bitumicznych. Z jego użyciem wykonuje się także proces ekstrakcji tłuszczów i olejów.

Ponieważ jest to substancja groźna dla środowiska, wszystkie zakłady zajmujące się jego produkcją bądź przetwarzaniem powinny regularnie wykonywać specjalistyczne badanie ścieku. Maksymalne stężenie 1,2-dichloroetanu jest w nich bardzo dokładnie normowane przez rozporządzenie Ministra Zdrowia. Zgodnie z nim, w litrowej próbce ścieków jego średnia dobowa zawartość nie może przekroczyć następujących wartości:

  • 2,5 ml dla zakładów zajmujących się jedynie produkcją EDC,
  • 5 ml jeśli 1,2-dichloroetan jest nie tylko produkowany, ale także przetwarzany,
  • 2 ml jeśli EDC jest przetwarzany na inne substancje, niż chlorek winylu,
  • 0,2 ml w pozostałych przypadkach.

W naszym laboratorium wykonujemy kompleksowe badania ścieków zgodnie z tym rozporządzeniem oraz na podstawie własnego, wieloletniego doświadczenia. To gwarancja rzetelnej analizy, która daje pewność, że środowisko naturalne jest w pełni bezpieczne. Zlecając badanie, mogą Państwo samodzielnie zająć się pobraniem próbek materiału w odpowiedniej ilości. Dostarczamy specjalne pojemniki przystosowane do ich przechowywania oraz transportu. Przywozi oraz odbiera je kurier – obie daty można ustalić podczas składania zamówienia.

Jeśli badanie ścieku będzie wykonywane na przykład na zlecenie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, sugerujemy skorzystanie z pomocy naszego pracownika. Akredytowany próbobiorca ma odpowiednie uprawnienia do wykonania tego zadania. Stawi się na miejscu w ustalonym wcześniej terminie i przygotuje płyn do analizy. Skorzystanie z tej opcji wiąże się jednak z wydłużeniem czasu realizacji zlecenia. Zazwyczaj termin wizyty ustalany jest na 9 dni do przodu.

Skorzystanie z naszej pomocy to najlepszy sposób na to, aby zadbać o środowisko naturalne i o bezpieczeństwo ludzi. Mamy nowoczesne laboratorium z najlepszą aparaturą do wykonywania analiz. Zatrudniamy również zespół doświadczonych i kompetentnych pracowników. Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom Klientów. Zachęcamy do składania zamówień. Szczegółowe instrukcje dotyczące samodzielnego przygotowania próbek dostępne są na naszej stronie internetowej.

1,2-Dichloroetan jest to organiczny związek chemiczny, chloropochodna etanu.

Badania wody wykonujemy m.in. w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Gliwice, Zabrze, Bytom, Rzeszów, Olsztyn, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Płock, Elbląg, Opole, Gorzów Wielkopolski, Wałbrzych, Zielona Góra, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Siedlce, Inowrocław, Mysłowice.

Realizacja zlecenia

Pomocne informacje

DANE KONTAKTOWE

Ul. Chochołowska 28/213 IIp.
43-346 Bielsko-Biała

Kom. 530 986 245
Tel. 33 818 84 65


biuro@analizawody.pl

Poniedziałek-Czwartek 9.00-17.00
Piątek 7.00-15.00